statystyki szczegółowe

Aktualności

Sparing: MKS Mieszko Gniezno - Fara Pelikan Żydowo 5-2 (1-1)

• autor: Haszekp, 2016-08-19 19:23
W środę 10 sierpnia podopieczni spółki trenerskiej Czesław Jakołcewicz – Przemysław Urbaniak, na własnym boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie podejmowali zespół Fary Pelikan Żydowo przygotowujący się do rozgrywek nowego sezonu 2016/2017 w poznańskiej klasie B grupie 1. Po sobotnim zwycięstwie wyjazdowym nad innym zespołem beklasowym Lechitą Kłecko w stosunku 4:2, mieszkowcy ponownie z placu gry schodzili niepokonani ogrywając tym razem zespół Fary Pelikan Żydowo w stosunku 5:2 mimo że do przerwy był wynik remisowy 1:1. Pierwsi w środowym meczu na prowadzenie 1:0 wyszli goście z Żydowa. W 18 minucie golkipera Mieszka Gniezno – Patryka Szafrana strzałem z 25. metra w ekipie z Żydowa pokonał Dawid Łucki. Gospodarze do stanu 1:1 doprowadzili dopiero po upływie dwóch kwadransów gry. W 30 minucie golkipera z Żydowa, pokonał w ekipie gnieźnieńskiej Jakub Hoffman strzałem z 11. metra po wcześniejszym zagraniu piłki w pole karne gości przez Adama Koniecznego. A że więcej goli w pierwszej połowie środowego meczu kontrolnego nie padło, więc ta część potyczki piłkarskiej pomiędzy Mieszkiem Gniezno a Farą Pelikan Żydowo zakończyła się wynikiem remisowym.

Po zmianie stron spotkanie od pierwszych minut toczyło się pod dyktando Mieszka Gniezno, co zaowocowało zdobyciem przez piłkarzy tej drużyny kolejnych czterech goli przy jednym tylko straconym. Zaraz po wznowieniu gry w 50 minucie mieszkowcy wyszli na prowadzenie 2:1, którego nie oddali do końca meczu. Gola dla biało-niebieskich pokonując bramkarza gości w sytuacji sam na sam z nim zdobył Jacek Kopniarz. W 62 minucie mieszkowcy zdobyli gola numer trzy, po którym prowadzili już 3:1. Na listę strzelców w ekipie Mieszka Gniezno, wpisał się tym razem Maciej Białas, który wpakował piłkę do bramki gości z najbliższej odległości. Osiem minut po zdobyciu trzeciego gola przez mieszkowców goście w 70 minucie zmniejszyli prowadzenie gospodarzy do 3:2. Bramkarza Mieszka Gniezno, pokonał strzałem z 13. metra w ekipie Żydowa – Dawid Różewski. Jak się później okazało była to ostatnia bramka zdobyta w całym meczu przez przyjezdnych gdyż dwa ostatnie gole strzelone w środowym meczu były autorstwa piłkarzy Mieszka Gniezno. I tak w 81 minucie na 4:2 prowadzenie biało-niebieskich podwyższył Mateusz Francuszkiewicz a wynik końcowy meczu na 5:2 dla Mieszka Gniezno, ustalił w 90 minucie po indywidualnej akcji Marek Sanok.

Kolejne spotkanie kontrolne zespół  Mieszka Gniezno rozegra w sobotę 13 sierpnia lecz, kto jednak będzie kolejnym sparingpartnerem biało-niebieskich na tą chwilę jest jeszcze nie wiadome gdyż dogrywane są szczegóły tej potyczki piłkarskiej.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Kamil Purol, Łukasz Mokrzycki, Dawid Urbaniak, Krzysztof Jackowiak, Wojciech Gąsiorowski, Damian Garstka, Filip Kluczyński, Jakub Hoffmann, Jacek Kopaniarz, Adam Konieczny.

Rezerwa: Połatyński, Sanok, Franczak, Francuszkiewicz, Siwka, Kopiczyński

Skład Fary Pelikan Żydowo: Łukasz Hoffmann (Alan Piechowiak), Dawid Łucki, Krystian Małęcki, Sławomir Stefaniak, Bartosz Wejerowski, Krzysztof Kaczmarek, Dawid Małecki, Michał Kasprzak, Dawid Różewski

Rezerwa: Dariusz Florek, Testowany1, Przemysław Gronek, Karol Niemczewski.