statystyki szczegółowe

Aktualności

Sparing: Fara Pelikan Żydowo - Piast Łubowo 2-1 (1-1)

• autor: Haszekp, 2016-08-19 19:17
Jako pierwsi w niedzielne przedpołudnie ażeby rozegrać swoje spotkania kontrolne wybiegły na boisko drużyny Żydowa oraz Łubowa. Do tego meczu doszło w Żydowie gdzie podopieczni Bogdana Kozłowskiego podejmowali zespół z Łubowa, którego szkoleniowcem jest Arkadiusz Kościański. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem żydowian, którzy pokonali debiutanta rozgrywek beklasowych od nowego sezonu 2016/2017 w stosunku 2:1 mimo że do przerwy był remis 1;1.
Pierwsi prowadzenie w niedzielnym meczu kontrolnym 1:0 objęli łubowianie, którzy po sześciu sezonach ponownie o punkty ligowe powalczą w poznańskiej klasie B grupie 1. Bramkę w 15 minucie dla zespołu, który w ostatnich sezonach o punkty rywalizował w Amatorskiej Gminnej Lidze Piłki Nożnej Pobiedziska zdobył zawodnik Testowany 1. Gospodarze do remisu 1:1 doprowadzili w 25 minucie meczu. Gola dającego żydowiano remis zapisał na swoim koncie Marcin Szykowny, który wykorzystując dograną piłkę w pole karne gości przez Karola Niemczewskiego umieszczając ją celny uderzeniem z 8. metra w bramce łubowian. A że więcej bramek obu drużynom w pierwszej połowie nie udało się zdobyć to ta część meczu zakończyła się remisem 1:1. Po zmianie stron mimo wielu dogodnych sytuacji do zdobycia przez obie drużyny następnych bramek została zdobyta tylko jedna, której autorem okazali się piłkarze z Żydowo. W 70 minucie bramkę na 2:1 a co za tym idzie ustalającą końcowy wynik meczu zdobył dla gospodarzy po egzekwowanym rzucie rożnym przez Dawida Różewskiego z bliskiej odległości Przemysław Gronek.

Skład Fary Pelikan Żydowo: Łukasz Hoffmann, Karol Niemczewski, Dawid Sowiński, Sebastian Baran, Bartosz Wejewrowski, Bartosz Kaczmarek, Maciej Nowicki, Hubert Kujawa, Dawid Różewski, Michał Kasprzak , Marcin Szykowny

Skład Piasta Łubowo: Maciej Kołodziejczak (Oskar Kidawa), Michał Kanclerz, Norbert Jałoszyński, Tomasz Wiśniewski, Jakub Brzeźiński, Robert Grzesiak, Damian Grzesiak, Karol Szwajcowski, Testowany 1, Kamil Maciejewski, Krystian Grzesiak, Testowany 2, Testowany 3, Przemysław Śniegowski, Adrian Wahoń