statystyki szczegółowe

Aktualności

Sparing: Czarni Czerniejewo - Fara Pelikan Żydowo 5-4 (3-1)

• autor: Haszekp, 2016-08-19 19:15
Aż dziewięć bramek padło w meczu kontrolnym, w którym bklasowy zespół Fary Pelikan Żydowo podejmował aklasowca Czarnych Czerniejewo.
Dla obu drużyn przygotowujących się tego lata do zmagań nowego sezonu 2016/2017 zarówno dla Czarnych Czerniejewo, występujących w poznańskiej klasie A grupie 1 jak i Fary Pelikan Żydowo, grającej w poznańskiej klasie B grupie 1 był to pierwszy mecz kontrolny lecz nie ostatni w ramach rozpoczętych przygotowań do nowego sezonu zaplanowany przez obu szkoleniowców tych drużyn.

Do tego spotkania pomiędzy Czarnymi Czerniejewo a Farą Pelikan Żydowo, doszło w Psarach Polskich gdyż płyta boiska w Czerniejewie gdzie mecz miał się pierwotnie odbyć przechodzi obecnie renowację.

Przechodząc jednak, do krótkiej relacji z czwartkowego meczu kontrolnego pomiędzy wyżej wymienionymi drużynami. To gospodarze tego spotkania jakim był zespół Czarnych Czerniejewo, pod wodzą nowego już trenera Macieja Lisieckiego na prowadzenie 1:0 wyszedł bardzo szybko bo już w 1 minucie. Bramkarza z Żydowa po podaniu od Rafała Wawrzyniaka, pokonał w ekipie czerwono-czarnych Patryk Buczkowski, lokując piłkę po strzale z 10 metra w samym okienku bramki przyjezdnych. Ten sam zawodnik był autorem drugiego gola w 30 minucie podwyższając tym samym prowadzenie zespołu z Czerniejewa na 2:0. Żydowianie dopiero po upływie dwóch kwadransów gry zdołali zmniejszyć prowadzenie zespołu z Czerniejewa do 2:1. Autorem gola kontaktowego w zespole Fary Pelikan okazał się Dariusz Florek. I kiedy wydawało się że takim rezultatem zakończy się pierwsze połowa czwartkowego meczu kontrolnego w Psarach Polskich. Gospodarze pięć minut po stracie bramki zdobyli gola na 3:1. Ponownie autorem bramki w szeregach Czarnych Czerniejewo okazał się Patryk Buczkowski, który wykorzystał podyktowany rzut karny po wcześniejszym faulu na Patryku Malingerze.

Po zmianie stron obu drużynom udało się zdobyć jeszcze pięć goli z tym że dwa do końcowego wyniku meczu dorzucili piłkarze z Czerniejewa a trzy z Żydowa. Ale po kolei. Dziesięć minut po wznowieniu gry czyli w 60 minucie, gospodarze podwyższyli swoje prowadzenie do 4:1. Gola na swoim koncie zapisał nie kto inny niż Patryk Buczkowski, pokonując bramkarza z Żydowa po uderzeniu piłki z 11. metra. W 65 minucie padł drugi gol dla żydowian, którym zmniejszyli oni prowadzenie ekipy z Czerniejewa do 4:2. Bartosza Jaworskiego golkipera czerwono-czarnych pokonał w ekipie gości Dawid Różewski. Ostatnią piątą bramkę podopieczni Macieja Lisieckiego zdobyli w 75 minucie. Podanie Norberta Szklarza wykorzystał Dominik Jabkiewicz, lokując piłkę w pustej bramce żydowian po uderzeniu jej z 7. metra. I kiedy wydawało się że był to ostatni gol zdobyty w całym czwartkowym meczu kontrolnym oba zespoły. Goście w końcówce spotkania zaaplikowali drużynie z Czerniejewa dwie bramki czym ustalili końcowy wynik meczu na 5:4. Gola numer trzy w zespole z Żydowa zdobył w 80 minucie Bartosz Kaczmarek, po którego uderzeniu z 20. metra piłka wpadła pod poprzeczkę bramki gospodarzy. Ostatnią czwartą brankę goście zapisali na swoim koncie w 85 minucie a jej autorem okazał się Karol Niemczewski.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński (Bartosz Jaworski), Testowany, Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Dawid Maćkowiak, Rafał Wawrzyniak, Alan Tomaszewski, Patryk Malinger, Dominik Jabkiewicz, Zbigniew Kościański, Patryk Buczkowski, Norbert Szklarz, Maciej Lisiecki, Dariusz Borowski

Skład Fary Pelikan Żydowo: Alan Piechowiak (Łukasz Hoffmann), Karol Niemczewski, Sławomir Stefaniak, Bartosz Wejerowski, Przemysław Różański, Sebastian Baran, Bartosz Kaczmarek, Hubert Kujawa, Dawid Różański, Zawodnik Testowany,  Dariusz Florek